Z zespołem do studia - jak powinniśmy się przygotować aby nasze nagranie wyszło jak najlepiej?

 

Przyjdźcie do studia wypoczęci. Żadnych balang do późna w nocy w przeddzień nagrań. Będąc zmęczonym już na początku dnia trudno będzie wykrzesać z siebie to perfekcyjne wykonanie a edycja nagrań nie ukryje wszystkiego.

 

Przyjdźcie punktualnie. Umawiając się na 10:00 przyjdźmy na tą godzinę. Biorąc pod uwagę iż rozstawienie bębnów, omikrofonowanie ich, ustawienie brzmienia może potrwać godzinę lub dwie, do końca dnia nie zostanie już tak dużo czasu jeżeli zespół spóźni się o godzinę. Warto się zastanowić, jeżeli jest to możliwe, aby rozstawić bębny wieczór poprzedzający nagranie.

 

Miejmy zawsze jakieś zabezpieczenie. Czy to extra, naciągi, 20 sztuk pałek, dodatkowe pudełka strun, czy też 3 gitary akustyczne. Zawsze warto mieć coś do wyboru lub w razie usterki być gotowym dalej wykonać utwór na innym sprzęcie. 

 

Niech każdy członek zespołu zna na pamięc utwór. Wbity na blachę numer w głowie i sercu oszczędzi nam dyskusji podczas nagrania typu czy po zwrotce ma by przejście tomami czy nie. 

 

Ćwiczymy zawsze z clickiem/metronomem. Im dłużej będziemy grać z metronomem tym lepsza nasz rytmika i wyczucie tempa.

 

Nastrajamy nasze instrumenty. Nie ma nic gorszego niz gitara lub werbel w nagraniu który jest źle nastrojony. Warto poświecić temu czas.

 

Nie zabierajmy swoich kolegów, koleżanek, mam, cioci, wujków i sąsiadów ze sobą na nagranie. Wprowadzi to tylko dekoncentracje a to przełoży się na stratę czasu. 

 

Zostawiamy Ego za drzwiami studia. Nie warto kłócić się podczas nagrania o każda małą rzecz. Zostawcie to sobie na próby albo przy piwie. Atmosfera w studiu jest bardzo ważna i powinna być spokojna i otwarta na przejawy kreatywności.

 

Bawcie się! Bawcie się w studiu muzyką, oddychajcie nią, niech ona Was prowadzi do wspólnego celu wraz z waszym realizatorem i producentem. Zapomnijcie na chwile o pochmurnym niebie, poniedziałkowym stresie w pracy czy rachunkach do zapłaty ( tych za studiu też :). Dajcie się ponieść muzyce!

03 lipca 2017
Z zespołem do studia - jak się przygotować?

SADECKI MUSIC STUDIO